Ukrajina bude kupovat zbraně ze Spojených arabských emirátů

Poro_APodle sdělení ukrajinského politického týdeníku Novoe Vremya schválila ukrajinská vláda návrh dohody s vládou Spojených arabských emirátů o vojensko-technické spolupráci.

 

 

 

Poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Herashchenko napsal na své stránce na Facebooku:

„Arabové, se na rozdíl od Evropanů a Američanů nebojí Putinovi hrozby ​​o zahájení třetí světové války v případě, že na Ukrajinu budou dodávány zbraně a vojenský materiál. Rusko jim dluží za téměř dvojnásobek pokles ceny ropy a globální nestabilitu.  To brání dlouholetému rozvoji Spojených arabských emirátů. Tak toto bude malá pomsta z jejich strany“.

23. února ruský prezident Vladimir Putin řekl v průběhu rozhovoru novináři federální televize, že neočekává válku na Ukrajině. Uvedl: „Podle mého názoru je takový apokalyptický scénář stěží možný.“

Země EU odmítly poskytnout výzbroj na Ukrajinu, a americká vláda tento krok stále zvažuje. 21. února americký ministr zahraničí John Kerry prohlásil, že prezident USA Barack Obama rozhodne o poskytování podpory pro Ukrajinu v podobě zbraní v nejbližší budoucnosti. 17. února Kyjev údajně zaslal do Washingtonu seznam potřebného vojenského vybavení.

Lze si snadno domyslet původ zbraní, kterých se dohoda týká. Pochybujeme ovšem, že se bude jednat o zbraně vyrobené ve Spojených arabských emirátech.

Prezident Obama tedy může dál dělat, že přemýšlí o dodávkách zbraní. Cesta pro zbraně je již připravená.

 

Čtěte a přemýšlejte.

 

zdroj: novorossia.today

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*