Ukrajina – kdo nesouhlasí s tím, že je Rusko agresor, půjde bručet.

parlamentNejvyšší rada bude projednávat návrh zákona stanovující zvláštní odpovědnost vůči občanům Ukrajiny, kteří nesouhlasí s tím, že Rusko je agresor. Takový návrh zákona představil v parlamentu zástupce z „Bloku Porošenka“ Igor Artyušenko.

 

Jaký druh odpovědnosti nabízí Artyušenko za „popírání ruské agrese“? Podle návrhu zákona, pokud bude občan Ukrajiny veřejně nesouhlasit s tím, že je Rusko agresor, bude mu udělena pokuta (výše pokuty bude upřesněna). V případě, že trest pro občana Ukrajiny bude neúčinný, pak – trest odnětí svobody až na tři roky.

Musíme si uvědomit, že Ukrajina má desítky tisíc lidí skrývající se před mobilizací, protože se nechtějí nechat zabít v občanské válce za oligarchické a západní zájmy. Rusko se navíc stalo dočasným domovem pro milion lidí, kteří nejenže nepovažují Rusko za agresora, ale také hovoří o potřebě obnovení dobrých sousedských a bratrských vztahů.

Návrh zákona ukazuje jasně směr, kterým se režim v Kyjevě vydal. Dává jasný signál obyvatelům Ukrajiny. Kdo nebude souhlasit s názory vládnoucí junty, bude potrestaný a označený za nepřítele.
Nezáleží na tom, že důkazy o přímém zapojení Ruska do konfliktu nebyly dosud předloženy. A že vláda v Kyjevě dokonce potvrdila, že se na území Ukrajiny nenachází pravidelná armáda Ruska? Nepodstatné. Stejně, jako je nepodstatné, že ukrajinská armáda střílí fosforové střely na obytné čtvrtě. Kupodivu to nevadí ani OSN, přestože se jedná o munici, která byla konvencí OSN zakázána.

Se zájmem budeme čekat, zda se proti schválení tohoto zákona ohradí Spojené státy, co by světový ochránce demokracie. Obáváme se ovšem, že budeme čekat dlouho a stejně se nedočkáme.

 

Čtěte a přemýšlejte.

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*