Ruské vojenské základny v Latinské Americe.

vysadkariRusko intenzivně jedná ohledně vybudování vojenských základen v Latinské Americe.
Konkrétně se jedná o Kubu, Venezuelu a Nikaragui.
V únoru 2014 ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil plány na rozšíření ruské vojenské přítomnosti, včetně využití zahraničních přístavů pro lodě a vojenské letecké základny na doplňování paliva. Od té doby probíhá mezi Ruskem a výše uvedenými zeměmi intenzivní jednání.

V říjnu 2014 byla uzavřená dohoda mezi Ruskem a Argentinou na rozmístění ruských vojenských základen na území Argentiny.
2. prosince, pak Ruská vláda schválila dohodu mezi Ruskem a Nikaraguí o zjednodušeném postupu při vstupu ruských válečných lodí do přístavů této středoamerické země.

Nikaraguu navštívil ruský prezident Vladimir Putin v červenci 2014 jako součást cesty po Latinské Americe, kde se setkal s prezidentem Danielem Ortegou.  Během návštěvy byly diskutovány otázky vojenské spolupráce, včetně otázek týkajících se umístění pozemních stanic systému GLONASS (ruská konkurence GPS) na území Nikaraguy. Rovněž se diskutovala otázka ruské účasti na výstavbě nikaragujského kanálu, který spojí Atlantický a Tichý oceán.

Mainstreamová média nám vytvářejí obraz izolovaného Ruska, které je takřka na kolenou. Případně obraz Ruska, které haraší zbraněmi a chce ovládnout celý svět.

V zájmu objektivity přikládáme mapu umístění vojenských základen USA a Ruska v zahraničí.
Základny USA jsou červené, základny Ruska jsou modré.

zakladny_x

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*