Let MH-17 – Kyslíková maska

maskaJeden pasažér letu MH17 měl při pádu kyslíkovou masku, oznámili Nizozemci.
Toto řekl, zřejmě omylem, nizozemský ministr zahraničí Frans Timmermans.
Nizozemská prokuratura jeho slova následně opravila. Cestující neměl masku na obličeji, ale měl kolem krku její pružné pásky.

Nyní bude zajímavé sledovat vysvětlení zúčastněných stran.

Těžko si totiž lze představit, že by se při pádu letadla maska uvolnila a pásky se navlékly na krk samy. Stejně těžko si ovšem lze představit, že po pádu z výšky 10 000 metrů bude maska stále nasazená na obličeji.
Pokud si pasažér tedy navlékl masku sám, znamená to, že o ohrožení letadla musel vědět. Resp. ke zničení letadla nedošlo okamžitě, jak by se při zásahu raketou BUK nepochybně stalo.
Pokud by letadlo sestřelila raketa BUK, došlo by k masivnímu poškození trupu a okamžité dekompresi v kabině.

Logicky nezbývá, než připustit, že lidé na palubě věděli o ohrožení letadla. Maska, kterou měl pasažér na sobě je poměrně jasný důkaz.

Nabízí se ovšem znepokojující otázka proč nic nezaznamenal záznamník v kokpitu. Podle předběžné zprávy vyšetřující komise probíhal let bez problémů a nahrávání najednou přestalo.
Máme snad věřit tomu, že došlo k dekompresi a pilot neřekl ani slovo? Nebo došlo k tak náhlé dekompresi, že piloti nestihli vůbec zareagovat? K tak náhlé, že ani nevykřikli? Ale to by si pak zřejmě těžko stihl cestující nasadit kyslíkovou masku.

Masku měl sice pouze jeden cestující. Musíme si ovšem uvědomit, že letadlo padalo z výšky přes 10 000 metrů. Podle očitých svědků byla některá těla zbavená oblečení.
Je tedy spíš zázrak, že alespoň jeden cestující měl na sobě po dopadu masku.
A další zázrak je, že se o masce veřejně zmínil nizozemský ministr zahraničí Frans Timmermans.

Vzhledem k tomu, že prokuratura existenci kyslíkové masky na jedné z obětí tragédie potvrdila, bude velmi zajímavé, s jakým vysvětlením přijdou oficiální místa.

Nezbývá, než věřit, že administrativa USA a vyšetřovací komise nebudou tvrdit, že masku nasadil na oběť tragédie ruský voják operující na Ukrajině, aby zmátl vyšetřovatele.

 

Čtěte a přemýšlejte.

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*