Ukrajina získá výzbroj od pěti států NATO

tankPokud si někdo oddechl, že konflikt na Ukrajině se blíží ke konci, může se zase klidně nadechnout.
Zpráva, že Ukrajina získá na podporu boje proti proruským separatistům zbraně od pěti států Severoatlantické aliance, zní jako poměrně bezvýznamná, ale skutečnost je jiná.

 

Poradce ukrajinského prezidenta Porošenka, Juri Lutšenko uvedl, že se podařilo uzavřít na summitu NATO ve Walesu dohody s několika zeměmi týkající se dodávek zbraní na Ukrajinu.
Na svém profilu na Facebooku Lutšenko v neděli upřesnil, že se jedná o USA, Francii, Itálii, Polsko a Norsko.

Šéf Mezinárodního výboru ruské Státní dumy Alexej Puškov vyjádřil již dříve znepokojení nad prohlášeními členských zemí NATO, pokud jde o vojenskou podporu Ukrajiny. Je tedy nepochybné, že Rusko bude tyto dohody vnímat jako akt agresivity.

Na oficiálních stránkách prezidenta Porošenka se můžeme dočíst, že prezident Porošenko telefonoval spolkové kancléřce Německa Angele Merkelové. V průběhu telefonického rozhovoru si vyměnili názory na vývoj v Donbasu od zavedení režimu příměří.
Porošenko přitom zdůraznil nutnost přísného dodržování dohodnutých bodů. Zejména význam rychlého zavedení sledování a ověřování režimu příměří ze strany OBSE. Podle něj jsou bezpečnostní síly Ukrajiny připraveny maximálně usnadnit zavedení dohodnutých bodů.

Je pokrytecké, když na jedné straně Porošenko zdůrazňuje nutnost dodržovat dohodu o míru, a na straně druhé uzavírá smlouvy na dodávky zbraní proti separatistům.

Uzavření mírové dohody je zcela jistě pouze důsledek chaosu v ukrajinské armádě, který nastal po ofenzivě separatistů, a má posloužit pouze jedinému cíli.
Tím cílem je doplnění zásob armády, její přeskupení, a přípravu na další válčení.

Můžeme tedy očekávat další útok pod falešnou vlajkou, který svede vinu za další válku na separatisty, nebo ještě lépe na Rusko.

Čtěte a přemýšlejte.

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*