Guvernér Dněpropetrovské oblasti Ihor Kolomoisky, aneb další střípek do skládačky nazvané „Válka na Ukrajině“

IhorIhor Kolomoisky  se narodil 13.února 1963. Jedná se o ukrajinského oligarchu židovského původu a současného guvernéra Dněpropetrovské oblasti.

V současnosti má dvojí občanství, i když Ukrajina tuto možnost neuznává.
Občanství ukrajinské a izraelské. Jedná se o známého aktivistu v židovských kruzích v Evropě a Izraeli.

Kolomoisky je hodnocený jako druhý, nebo třetí nejbohatší člověk na Ukrajině, a jeho jmění se odhaduje podle časopisu Forbes na 3 biliony dolarů.Tím se dostává na 377. místo nejbohatších lidé této planety.

Kolomoisky je spoluzakladatel PRIVATBANK (neboli  Privat Group).

Privat Group ovládá tisíce firem prakticky v každém odvětví na Ukrajině, v Evropské unii, Gruzii, Ghaně, Rusku, Rumunsku, Spojených státech a dalších zemích. Zájmem skupiny je zejména ocel, ropa, zemní plyn.

Žádná z firem skupiny není veřejně obchodovatelná na burze.

Vzhledem k tomu, že Ihor Kolomoisky je muž činu, vlastní i malou soukromou armádu, která je vyzbrojena z ukrajinských zásob zbraní a z obchodů na černém trhu.

Kolomoiského síly se skládají z neonacistických jednotek Ukrajiny a zahraničních žoldáků, včetně Gruzínců, Rumunů a mužů s rasistickým smýšlením ze Švédska a Německa, a dále z veteránů Izraelské armády.
Jeho muži jsou rozděleni především do čtyř praporů: Azovského praporu, praporu Aidar, praporu Donbas a silného praporu Dněpr-1.
Prapor Děnpr-1 je zodpovědný za smrtící útok dne 1. května v odborovém domě v Oděse a upálení lidí uvězněných uvnitř policejní stanice Mariupol dne 9. května.
Dněpr-1 také udržuje rezervní síly v počtu 20.000 členů.
Pravdou je, že velká část vojska Ihora Kolomoiského byla v posledních týdnech rozprášena separatisty.

Burisma Holdings a Ihor Kolomoisky

Burisma Holdings je součástí obrovského obchodního impéria miliardáře a oligarchy, Ihora Kolomoisky.
Tato společnost je největší nestátní výrobce plynu v Ukrajině se sídlem na Kypru.
Burisma Holdings je držitelem licence na Dněpru – Donbasu, Podkarpatské a Azov – Kuban pánve a má značné rezervy a výrobní kapacity.

Zřejmě pouze náhodou byl druhý syn amerického viceprezidenta Joea Bidena, Hunter Biden jmenovaný dne 18. dubna 2014 ředitelem ukrajinské společnosti Burisma Holdings.

Hunter Biden je mimo jiné také předseda poradního sboru pro Národní demokratický institut (NDI).

NDI byl vytvořený Reaganovou administrativou v 80-tých letech, aby se zasadil o prosazení demokratických reforem v různých částech světa. NDI uděluje každoročně stovky grantů na podporu prodemokratických skupin v Africe, Asii, střední a východní Evropě, Euroasii, Latinské Americe a na Blízkém východě.

Válka proti teroru a další demokratická povstání na Středním východě a v severní Africe vedly NDI k rozšíření programu v Íránu, Sýrii, Iráku, Afghánistánu, Egyptě, Libanonu, Turecku, Maroku a na palestinských územích.

O úloze NDI řekl pro Washington Post v roce 1991 Allen Weinstein, který úřadoval jako prezident NDI během prvního roku toto:  „Mnoho z toho, co děláme dnes, bylo provedeno skrytě před 25 lety CIA“.

Jinými slovy NDI se snaží o změnu režimu ve státech, které nejsou příznivci USA. To vše je financováno kongresem USA z peněz daňových poplatníků. NDI tuto roli převzal po CIA. Kongres tuto roli CIA zakázal po aféře s financováním domácích hnutí.

Ale vraťme se ke společnosti Burisma Holdings.

Jako další nový člen představenstva byl jmenovaný Devon Archer.

Devon Archer, pracuje s Huntrem Bidenem ve společnosti Rosemont Seneca partners. Tuto společnost z poloviny vlastní Rosemont Capital, soukromá obchodní firma, kterou založil Archer Christopher Heinz, nevlastní syn ministra zahraničí Spojených států Johna Kerryho.

Už pouze jenom jako pikantnost uvedeme, že v červenci 2014 vojáci soukromé armády dopravili do zabezpečené oblasti vrtné soupravy ropy a zemního plynu. Tato oblast se nachází v blízkosti východního ukrajinského města Slavjansk. Města, které předchozí tři měsíce intenzivně bombardovaly.

Čtěte a přemýšlejte!

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*