NATO nepochybuje, že ruské jednotky bojují na ukrajinském území.

rasmussenPodle šéfa Aliance A.F. Rasmussena se jedná o narušení ukrajinské suverenity. Rasmussen dále uvádí, že není pochyb o tom, že ruští vojáci s technikou překročili na východě a jihovýchodě ukrajinskou hranici. Vzhledem k tomu, že oblast je nepochybně monitorovaná satelity, dá se předpokládat, že NATO spolu s USA mají satelitní snímky konvojů vojenské techniky v průběhu překračování hranic Ukrajiny. Můžeme se jenom dohadovat, proč nám tyto snímky neukáží. Předpokládám, že se pan Rasmussen neopírá pouze o sdělení ukrajinské vlády.

Kyjev v uplynulých dnech mnohokrát sděloval, že má nezvratné důkazy o účasti ruských vojsk na Ukrajině. Byli jsme i svědky prohlášení o tom, jak ukrajinská armáda zlikvidovala kolonu ruských tanků. Bohužel nic nebylo doložené jedinou fotografií. Je opravdu škoda, že ukrajinská armáda nedisponuje takovou technikou jako separatisté, kteří na internet neustále umísťují záběry zničené ukrajinské vojenské techniky.

Proto se i v tomto případě musíme spolehnout na serióznost vedení v Kyjevě. Ovšem jak můžeme důvěřovat někomu, kdo nechává bombardovat civilní obyvatelstvo své vlastní země? Někomu, kdo zabaví přepis komunikace mezi posádkou sestřeleného letadla MH17 a kontrolní věží a odmítá jej vydat? Můžeme důvěřovat tomu, kdo prohlašuje, jak jeho armáda postupuje a vítězí nad separatisty a hned vzápětí sdělí, že potřebuje pomoc a vojenskou techniku od NATO?

Co můžeme dělat? Nic. Stejně jako v případě sestřeleného letadla, kdy zřejmě vzhledem k dohodě zúčastněných stran, ke zveřejnění závěrečné zprávy nikdy nedojde.

Za současnou hysterií kolem účasti ruských vojsk v konfliktu se skrývá jediné. Snaha o zapojení vojsk NATO do konfliktu. Ukrajinské armádě dochází dech a vidí, že není v jejích silách nad separatisty zvítězit. Na Ukrajině proběhla třetí vlna mobilizace, ve které se mobilizovali muži ve věku do 65. let. Jaká je asi morálka takových vojáků? A jaká je jejich vycvičenost? Těžko mohou zvítězit nad separatisty, kteří bojují za své rodiny. Za rodiny, které se skrývají a živoří ve sklepích.

Ukrajina je rozhořčena lhostejností EU a USA nad faktem, že Rusko se zapojilo do bojů. Vypadá to, že ani hysterie, kterou rozpoutala mainstreamová média, nestačí k zapojení sil NATO do konfliktu. Proto je na řadě další plán – vstup Ukrajiny do NATO. Okamžikem vstupu Ukrajiny do NATO by museli ostatní státy Aliance jít do války.

Nezbývá nám než se modlit, aby zvítězil zdravý rozum.

Čtěte a přemýšlejte.

 

ctete.cz

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*