Rozhořčení mainstreamových médií v USA

NYTAmerická média pravidelně vyjadřují pobouření a odsuzují porušování lidských práv u ostatních. Pokrytecky však mlčí, když porušují lidská práva samotné Spojené státy, nebo spojenecké vlády.

To opět předvedl New York Times.

New York Times při svém zkreslování faktů krize na Ukrajině mlčí o bombardování civilistů, o tisících mrtvých, včetně žen a dětí. A bagatelizuje neonacistické úderné jednotky Kyjeva.

Pokud si náhodou New York Times všimne bojové role neonacistických milicí, píše o nich v posledních třech odstavcích dlouhého článku, který je na jiné téma.

Velké sousto pro New York Times byl nedělní anti-ukrajinský pochod. I když nikdo nebyl zraněný a povstalecké jednotky chránili zajaté vojáky před  naštvanými občany, článek v New York Times zdůraznil tuto ošklivou scénu v kontrastu s řádnými oslavami ukrajinské nezávislosti.

V článku Andrew E. Kramer a Andrew Higgins napsali –

V den, kdy Ukrajinci slaví svou nezávislost na Sovětském svazu s přehlídkami a projevy, proruští separatisté ve východní části země, představili chmurnou podívanou – průvod, který zesměšňoval národní armádu.
V čele průvodu byla atraktivní mladá blondýna, která nesla pušku. Blondýnku následovalo několik desítek zajatých ukrajinských vojáků. Špinavých, pohmožděných a neudržovaných. Vojáci měli oholené hlavy, páchnoucí maskovací uniformy a pohledy upřené k zemi.
Diváci křičeli, že muži by měli být zastřeleni, a házeli na vězně prázdné lahve od piva, vejce a rajčata.

The Times pak připomněl pravidla Ženevských úmluv, která zakazují předvádět zajatce na veřejnosti.

I když je pravda, že váleční zajatci mají svá práva, tak stejná práva přeci mají i civilisté a děti, kteří jsou nevybíravě ostřelováni dělostřeleckou palbou. Ale The Times projevil pouze selektivní rozhořčení ve prospěch Kyjeva.

Jako další příklad neobjektivních zpráv New York Times byly jeho součty obětí po násilném převratu na Majdanu. Nejprve NYT uváděl, že bylo 80 obětí střelby na Majdanu, z toho více než tucet obětí byli policisté. 5. března však již uváděl pouze, že bylo více než 80 demonstrantů bylo zastřeleno policií.

Zajímavé je, že New York Times se nepohoršuje nad vězni na základně v zálivu Guantánamo, kteří byli a možná ještě jsou drženi v malých venkovních drátěných kotcích. NYT bere za samozřejmé, že na základně jsou drženi lidé bez jakéhokoliv soudu a dokonce i bez obvinění. Mainstreamová média ochotně a bez jakéhokoliv pohoršení zveřejňovala ponižování vězňů.

Nabízí se proto otázka, zda se dá ještě vůbec věřit mainstreamovým médiím.
Důvěra se ztratí rychle, ale o to déle pak trvá její návrat.

Čtěte a přemýšlejte.

Zdroj: GlobalResearch

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*