MH-17 – Rusko: Vyšetřování se zastavilo

MH17MOSKVA: Představitelé Ruska  si dnes stěžovali na selhání vyšetřování. Žádali uveřejnění podrobností o vyšetřování tragédie malajského letadla a obvinili mezinárodní vyšetřovatele z nedostatku transparentnosti.
Ministr zahraničí Sergej Lavrov vznesl otázku, proč ještě nebyly zveřejněny záznamy z černých skříněk letadla. Dále uvedl že nabyl dojmu, že všichni ostatní ztratili zájem o vyšetřování.

Začátkem tohoto měsíce Nizozemští vyšetřovatelé sdělili , že by vydání první zprávy mohlo být za pár týdnů.

Připomínáme, že černé skříňky letadla byly odeslány na Farnborough ve Velké Británii, kde mají být zkoumány specialisty.

„Nikdo nám nesdělil jediný důvod, proč nahrávky z černé skříňky nelze zveřejnit v plném rozsahu,“ řekl Lavrov v televizním briefingu v Moskvě.
Lavrov se také ptal, proč Ukrajina ještě nezveřejnila, nahrávky rozhovorů mezi dispečery řízení letového provozu letiště Dnepropetrovsk.

Lavrov naznačil, že se nepodařilo najít důkazy o zapojení Ruska v sestřelení letadla, a ti, kteří se zpočátku hystericky obviňovali Rusko a rebely, teď zmlkli a drží jazyk za zuby.

Vzhledem k těžkým bojům bylo hledání části těl na místě havárie pozastaveno.
Zdroj: NEW STRAITS TIMES

 

Je zřejmě zbytečné ptát se kdy bude zveřejněná komunikace letových dispečerů.

Zeptáme se tedy na něco jiného –
Proč o tiskové konferenci ministra Lavrova neinformuje náš tisk?

Odpověď se nabízí sama.
Není přeci možné, aby Rusko, které bylo označeno za viníka krize na Ukrajině se najednou ukázalo v jiném světle.
Lidé by se mohli začít ptát jak je možné, že ten kdo se údajně podílel na sestřelení letadla, je aktivní při vyšetřování a chce vědět jak to bylo.

Čtěte a přemýšlejte.

 

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*