Kolona ruských tanků pronikla na Ukrajinu

15.8.2014

kolonaVčera vyděsila svět zpráva o vojenské koloně, která z Ruska pronikla na území Ukrajiny. Zprávu zveřejnil s odvoláním na očité svědectví svého zpravodaje britský list The Guardian.
Jeho informaci následně potvrdilo velení ukrajinské armády.
Ukrajinský prezident Petro Porošenko hovořil o invazi bojových vozidel telefonicky s britským premiérem Davidem Cameronem. V telefonickém hovoru mu sdělil, že „velkou část vojenské kolony v noci zničilo ukrajinské dělostřelectvo“

Zpráva se jako lavina šířila všemi sdělovacími prostředky. Zpráva založená na očitém svědectví zpravodaje britského listu The Guardian.

Ptáme se proto: Jedná se o stejného zpravodaje, který se podílel na zveřejnění fotografie separatisty, který drží jako trofej plyšového králíčka? Pro upřesnění – fotka separatisty s plyšovou hračkou oblétla svět s palcovým titulkem SEPARATISTÉ SBÍRAJÍ TROFEJE. Všechny agentury ochotně přetiskly obrázek i s komentářem.
separatista_kralicek

Tak tedy: jedná se o stejného zpravodaje, který se zpronevěřil svému povolání a účelově zatajil fakta?
Jsou to titíž „novináři“, kteří nepodali informaci o tom, že separatista držel hračku, aby zdůraznil tragédii, kterou je sestřelení civilního letadla. A ani nesdělili světu, že následně hračku položil zpět na zem, sundal si z hlavy čepici a pokřižoval se.

SEP

Video si můžete příp. pustit zde.

 

Dá se tedy v dnešní době vůbec věřit oficiálním zpravodajským kanálům?

Žijeme v překotné době, kdy zpravodajské agentury často nemají čas ani možnost ověřovat informace. Obzvlášť, pokud se jedná o informace z krizové oblasti.
Žijeme ovšem také v době propagandistické války.
Války o mocnou sílu, která může mnoho změnit. Války o veřejné mínění.

Čtěte a přemýšlejte!

Komentáře

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*